Wymiarowanie w CorelDRAW

Corel oferuje pakiet narzędzi graficznych adekwatny do Adobe. Między innymi program do pracy z grafiką wektorową, czyli CorelDRAW. Jest to tak popularna aplikacja pośród produktów tej marki, że słysząc sama nazwę Corel większość ludzi i tak pomyśli właśnie o DRAW. Jednym z zastosowań jest praca techniczna. Jeśli tworzysz niewielki projekty, głównie graficzne i potrzebujesz narzędzia które poda Ci parametry polecamy wymiarowanie w CorelDRAW. Jak działa i co można nim wykonać opisujemy poniżej oraz w naszym tutorialu na kanale YT. Film i łącze znajdziecie na końcu strony.

Czym jest wymiarowanie w CorelDRAW?

Narzędzie wymiarowania w CorelDRAW jest jednym z technicznych elementów, kojarzonym głównie z CADami, np. z CorelCAD, czy AutoCAD. Jego zadaniem jest podanie użytkownikowi parametrów zaznaczanych długości, kątów i segmentów. W niektórych wariantach pracy zależnie od tego jak ruszymy myszą Corel będzie starał podać nam jak najwięcej możliwych wymiarów.

Mechanika jest niezwykle prosta. Polega na odpowiednim wyrysowaniu mierzonego fragmentu, lub jego zaznaczeniu w przypadku pracy z segmentem. Na koniec pomiarkowania należy jeszcze zatwierdzić miejsce wyświetlania wyniku.

Wymiarowanie w CorelDRAW pracuje w czterech wariantach, a dodatkowo w tej samej grupie znajdziemy w pełnej wersji również objaśnienie. O ostatnim elemencie napiszemy już w kolejnym artykule.

Wymiarowanie w CorelDRAW

Każdy z wyświetlanych wyników można jeszcze dodatkowo modyfikować. Wymiarowanie w CorelDRAW pozwala na podstawową edycję znaków jak w edytorze tekstu. Można informację tekstową zwiększać lub zmniejszać, zmieniać kolor i krój, czyli font, jak również zmieniać jej położenie względem linii podstawowej.

Można również modyfikować linie pomiarownia, podstawowe i pomocnicze. Możliwe do wykonania jest inne kreskowanie niż linia ciągła, zmiana grubości i koloru linii oraz ich zakończeń i przebiegu.

Warianty i zasady pracy w 3 krokach?

  • równoległe
  • pionowe i poziome
  • kątowe
  • segmentowe
  • Najpierw należy wyrysować mierzony element
  • Jeśli to konieczne nalezy doznaczyć wymiar drugi , np drugie ramię kąta
  • Na koniec zatwierdzić kliknięciem miejsce wyświetlania wyniku

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych, jak również online. Jesteśmy elastyczni terminowo - szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze pozostałe kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka 603377273
g.sobotka@grandkom.pl
Facebook