Objaśnienie w CorelDRAW

CorelDRAW jako program do pracy z grafiką wektorowa ma też narzędzie techniczne i projektowe, czyli wymiarowanie w CorelDRAW. Jeśli tworzysz niewielkie projekty, w tym szczególnie infografiki lub opisujesz projekty dla współpracowników poza wymiarowaniem przyda się również objaśnienie w CorelDRAW. W dużym skrócie mówiąc objaśnienie w CorelDRAW służy do tworzenia graficznych  notatek na bazie niewielkiego edytora tekstu. Jak dokładniej działa i jak je zastosować w kilku prostych krokach - omawiamy poniżej oraz w naszym tutorialu na kanale YT. Film i łącze znajdziesz u dołu strony.

Jak działa objaśnienie w CorelDRAW?

Jest to dodatkowe narzędzie podpięte pod grupe wymiarowania ze względu na podobną mechanikę pracy. Tutaj również otrzymujemy dwa elementy techniczne i trzeci opisowy. W poprzednim artykule opisaliśmy jak działa i w jakich wariantach wymiarowanie w CorelDRAW.

Mechanika jest jeszcze prostsza ze względu na jeden wariant tego narzędzia. Polega na odpowiednim wyrysowaniu dwóch linii: wskaźnika do opisywanego elementu oraz linii wskazującej pole opisu. Na koniec wprowadzenie samego objaśnienia. Jedyna różnica w sposobie pracy polega na automatycznym uruchomieniu sie kursowa wprowadzania tekstu. Tutaj nie musimy juz klikać aby zatwierdzić miejsce jego wpisania. Dzieje się to w momencie drugiego kliknięcia myszą zatwierdzającego linię łącznika do objaśnienia.

Objaśnienie w CorelDRAW

Objaśnienie w CorelDRAW jest dobrze współpracującym narzędziem ze względu na grafikę w jakiej umieszczamy dany opis. Jeśli pracujemy na białym le  - otrzymamy biało czarny opis. Z zasady. Możemy go oczywiście modyfikować tak jak tekst. Możemy również rozłączyć zarówno objaśnienie jak wymiarowanie i przetworzyć w zwykły obiekt z krzywych. Natomiast jeśli wykonujemy opis na kolorowym tle CorelDRAW zacznie dostosowywać cień, czy tez podświetlenie objaśnienia zależnie od koloru jakim jest tło. Takie podświetlenie zostanie zastosowane pod liniami i pod ramką tekstową.

Jak wykonać objaśnienie w CorelDRAW w 3 krokach?

  • Najpierw należy wyrysować linię wskazującą opisywany element projektu
  • Następnie kliknieciem zatwierdzić łacznik między powyższym wskaźnikiem, a ramką tekstową
  • Kursor wprowadzania tekstu oraz ramka tekstu akapitoweego uruchomi się automatycznie, o ile użytkownik nie przerwie operacji na tym etapie.
  • Należy wprowadzić tekst jak w ramce akapitowej, można go modyfikować na tej samej zasadzie i zakończyć pracę wybierając wskaźnik z przybornika po lewej stronie programu.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych, jak również online. Jesteśmy elastyczni terminowo - szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze pozostałe kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka 603377273
g.sobotka@grandkom.pl
Facebook