Obraz źródłowy w CorelDRAW

Obraz źródłowy to narzędzie w programie CorelDRAW, które pozwala na edytowanie obrazów wektorowych bezpośrednio na ekranie. Dzięki temu możesz szybko i łatwo zmieniać kształt i wielkość obiektów, zmieniać kolory i dodawać nowe elementy. Obraz źródłowy jest szczególnie przydatny, gdy chcesz szybko zmienić wygląd obrazu bez konieczności pracy z wieloma warstwami i narzędziami. Możesz również użyć go do tworzenia nowych projektów od podstaw, na przykład tworzenia logo lub ilustracji.

Obraz źródłowy w CorelDRAW - Jak uruchomić

Aby uruchomić narzędzie Obraz źródłowy, kliknij na ikonę lupy w pasku narzędzi lub wybierz opcję "Obraz źródłowy" z menu "Narzędzia". Po uruchomieniu narzędzia będziesz mógł wybrać dowolny obiekt na ekranie i edytować go bezpośrednio za pomocą myszy lub klawiatury.

Aby pracować na obrazie źródłowym w programie CorelDRAW, musisz najpierw uruchomić narzędzie Obraz źródłowy. Możesz to zrobić, klikając na ikonę lupy w pasku narzędzi lub wybierając opcję "Obraz źródłowy" z menu "Narzędzia".

Po uruchomieniu narzędzia Obraz źródłowy, możesz wybrać dowolny obiekt na ekranie i edytować go bezpośrednio za pomocą myszy lub klawiatury. Możesz zmieniać kształt i wielkość obiektu, zmieniać jego kolor lub dodawać nowe elementy, takie jak linie lub kształty.

Corel draw kurs dla zaawansowanych Obraz źródłowy w CorelDRAW
Kurs Corel od podstaw w Warszawie Obraz źródłowy w CorelDRAW

Obraz źródłowy w CorelDRAW - Co mozemy zrobic

Aby zmienić kształt obiektu, możesz użyć narzędzia "Kształt" z paska narzędzi. Możesz również zmienić wielkość obiektu za pomocą narzędzia "Skalowanie" lub przeciągając jego krawędzie za pomocą myszy.

Aby zmienić kolor obiektu, możesz użyć narzędzia "Kolor" z paska narzędzi lub wybrać opcję "Kolor" z menu "Formatowanie". Możesz również dodawać nowe elementy do obrazu źródłowego, takie jak linie lub kształty, korzystając z odpowiednich narzędzi z paska narzędzi lub z menu "Narzędzia".

Pamiętaj, że każda zmiana, jaką wprowadzisz w obrazie źródłowym, będzie widoczna od razu na ekranie, więc możesz łatwo sprawdzić, jak wygląda Twój projekt na bieżąco. Możesz również zapisywać swoje zmiany, aby móc do nich wrócić w przyszłości lub udostępnić je innym osobom.

Funkcja Obraz źródłowy w CorelDRAW jest bardzo przydatna, ponieważ pozwala na dokładne odwzorowanie oryginalnego obrazu w projekcie graficznym. Obraz źródłowy to oryginalny plik graficzny, który jest używany jako podstawa do tworzenia projektu. Może to być zdjęcie, ilustracja lub inny rodzaj pliku graficznego.

Korzystanie z obrazu źródłowego ma wiele zalet. Po pierwsze, pozwala to na dokładne odwzorowanie oryginalnego pliku graficznego, co jest szczególnie ważne w przypadku projektów, w których dokładność jest kluczowa. Po drugie, używanie obrazu źródłowego pozwala na łatwiejsze modyfikowanie projektu, ponieważ można go edytować bezpośrednio na podstawie oryginalnego pliku. Po trzecie, używanie obrazu źródłowego pozwala na lepszą jakość wydruków, ponieważ plik graficzny jest wyższej rozdzielczości i pozwala na osiągnięcie lepszej ostrości obrazu.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych, jak również online. Jesteśmy elastyczni terminowo - szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze pozostałe kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka 603377273
g.sobotka@grandkom.pl
Facebook