Modyfikowanie figur w Corel DRAW

Modyfikowanie figur w Corel DRAW jest jedną z niezbędnych umiejętności, jeśli chcesz pracować efektywnie. Rysunki ręczne to jest duży dział, jednak zmiany wyglądu figur daje dużo dodatkowe możliwości. Ponadto zacznie wpływa na optymalizację czasu pracy. Chociażby z powodu świetnej pracy skrótów CTRL+Q i CTRL+K z figurami, czyli zmiany w krzywe i rozkładaniu na element składowe. Do niniejszego artykułu dołączamy nagranie ze szkolenia. Omawiamy na min nieco więcej niż tylko prace figur. Zapraszamy na nasz kanał YT, gdzie znajdziesz poprzednie części tego i innych kursów.

Modyfikowanie figur w Corel DRAW i nie tylko

Początki nauki programu graficznego, jak również każdego innego, to nawigacja i charakterystyczne elementy sterujące. W grafice komputerowej mamy do czynienia z punktami, które pozwalają na modyfikowanie gotowych elemntów, np. własnie fogur. Możemy również korzystać z pierwszej podstawowej automatyzacji używając skrótów klawiaturowych. O kilku mówimy w nagraniu. Są to np. CTRL+A, CTLR+R itp. Bardzo usprawnia pracę korzystanie z klawiszy myszy i klawiatury jednocześnie. Można przybliżać obraz za pomocą CTRL z + lub -. Ale również przesówać prawo lewo z odpowiednimi klawiszami.

Jak wygląda modyfikowanie figur w Corel DRAW?

Każdy narysowany element ma swoje punkty kontrolne po zewnętrznym obrysie, czyli czarne kwadraty. Ma również punkty modyfikacji: trójkąty, kwadraty, rąby w różnych kolorach. Każda figura, zależnie od swojej budowy ma punkty do modyfikacji w charakterystycznych miejscach, np. narożnikach, kątach, kwadrantach itp. Wchodząc w narzędzie KSZTAŁTOWANIE uzyskamy dostęp do wspomnianych punktów. Przesuwa się je myszą i w wyniku ruchu zmieni się wygląd figury.

Modyfikowanie figur w Corel DRAW

Również pasek sterowania u góry interfejsu ma w zanadrzu kilka opcji pozwalających na modyfikacje figur w Corel DRAW. Można między innymi modyfikować głębokość wcięcia ramion w gwieździe lub zaokrąglenia w prostokącie.

 

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych, jak również online. Jesteśmy elastyczni terminowo - szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze pozostałe kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka 603377273
g.sobotka@grandkom.pl
Facebook