Jak włączyć ekran powitalny w CorelDRAW?

Ekran powitalny w CorelDRAW to specyficzny rodzaj dużego panelu, za pomocą którego możesz wykonać pierwsze podstawowe operacje w programie. Możesz między innymi otworzyć dokument na jeden z wielu sposobów) lub odnaleźć i szybko uruchomić ostatnio używany projekt. Dodatkowo ekran powitalny daje możliwość podejrzenia samouczków, nowości w programie, czy też obejrzenia prac innych artystów w dużym podglądzie po prawej stronieekranu powitalnego.  W zależności od Twojego sposobu pracy ekran powitalny można wyłączać i włączać. Jak uruchomić ekran powitalny w CorelDRAW, jeśli nie włącza się automatycznie, a jest potrzebny? Poniżej instrukcja i wyjaśnienie, gdzie znaleźć ekran powitalny.

Jak uruchomić ekran powitalny w CorelDRAW

Jak włączyć ekran powitalny w CorelDRAW?

Ekran powitalny we flagowej aplikacji Corel Corp. jest mini przewodnikiem na rozpoczęcie pracy. Przydaje się w różnym stopniu użytkownikom o różnym stopniu zaawansowania w korzystaniu z DRAWa. Możesz między innymi zupełnie wyłączyć ekran. Jest możliwe również takie ustawienie opcji, aby ekran uruchamiał się automatycznie przy starcie programu, ale wyświetlał się w pasku tytułów projektu wyłącznie jako ikona "domku", już bez tytułu "ekran powitalny". Dziś pokażemy jak włączyć ekran powitalny w CorelDRAW tak aby był widoczny automatycznie zaraz po starcie aplikacji.

Jak włączyć ekran powitalny w CorelDRAW JEDNORAZOWO

  1. OTWÓRZ menu tekstowe POMOC
  2. WYBIERZ polecenie EKRAN POWTALNY
  3. OTWOZRY SIĘ panel ekranu powitalnego i będzie wyświetlany dopóki nie zamkniesz jego zakładki "X" lub nie zamkniesz całego programu CorelDRAW.
Jak włączyć ekran powitalny w CorelDRAW?

Jak włączyć ekran powitalny w CorelDRAW NA DŁUŻEJ

  1. OTWÓRZ menu tekstowe NARZĘDZIA
  2. WYBiERZ polecenie OPCJE
  3. Otworzy się panel zbiorczy ze wszytskimi mozłiwymi do edycji opcjami programu
  4.  KLIKNIJ kateogrię OGÓLNE (po lewej stronie panelu)
  5. ROZWIŃ listę rozwijaną (po prawej stronie panelu) przy ustawieniu co ma wykonać program po jego uruchomieniu
  6. WYBIERZ wariant EKRAN POWITALNY
  7. W ten sposób ustawisz automatyczne wyświetlanie ekranu powitalnego. Będzie sie on uruchamiał samoczynnie pryz każdorazowym uruchomieniu aplikacji CorelDRAW, tak długo dopóki nie zmienisz ustawień.
Jak uruchomić ekran powitalny w CorelDRAW

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych, jak również online. Jesteśmy elastyczni terminowo - szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze pozostałe kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka 603377273
g.sobotka@grandkom.pl
Facebook