Harmonia kolorów CorelDRAW

Harmonia kolorów w CorelDRAW jest tym samym pojęciem co w całej plastyce i sztuce. Popularnie zwany DRAW ma do dyspozycji podglądy harmonii oraz pasek z ostatnio używanymi barwami pomagający zorientować się projektantowi w różnicach między odcieniami, na których ów artysta pracuje. Ale to nie jest jedyne narzędzie wspomagające artystę przy pracy. Kwestia harmonii kolorów to przede wszystkim odpowiednie tworzenie prac, nie tylko graficznych. Mówiąc wstępnie - harmonia kolorów to odpowiednie zestawienia kolorów, tak aby grafika prezentowała się estetycznie i ciekawie. Czyli aby była przyjemna w odbiorze i ciekawa.

Jak wygląda harmonia kolorów CorelDRAW?

Aby tak projektować grafiki mamy do dyspozycji kilka zasad i modeli. Harmonię kolorów można uzyskać np. przez stosowanie konkretnych wzorników, np. komplementarnego modelu, kontrastowego itp. Jednak mamy do dyspozycji jeszcze np. układy monochromatyczne, trój- i czterokolorowe. Dodatkowo znakomitym narzędziem jest tak zwane koło barw. Nie musimy koniecznie na nim stosować konkretnych układów. Możemy samo opracowywać modele bez korzystania z "gotowców".

Harmonia kolorów w CorelDRAW

Harmonia kolorów CorelDRAW - jak szybko ją wybrać?

Co daje stosowana harmonia kolorów w CorelDRAW?

Najpierw zastanów się do jakiej grupy chcesz trafić: wiekiem, profesją, zainteresowaniami, umiejscowieniem społecznym, ale też globalnie np. lokalizacją geopolityczną. Każda grupa odbiorców ma swoje upodobania i preferencje. Następnie sprecyzuj tematykę. Dalej opracuj układ na dostępnym obszarze roboczym. Możesz korzystać zarówno z gotowych modeli jak i z koła kolorów. Jednocześnie możesz kontrolować zapełnienie kolorami przestrzeni w oparciu o wykazy pierwszeństwa i procentowej zawartości kolorów w grafice. Warto wspomnieć, ze harmonia kolorów jest szerokim pojęciem i należy do programu skzolenia z ARTYSTYCZNYCH ASPEKTÓW W GRAFICE. To szkolenie da Ci dodatkowe informacje i wiedże wpomagająca pracę z harmonią kolorów.

  • Prawidłową w konstrukcji i odbiorze pracę graficzną
  • Dodatkowe informacje z zakresu pracy w Twoim programie
  • Omówienie grafik dostarczonych przez kursanta
  • Certyfikat ze szkolenia "Artystyczne aspekty w grafice", jeśli takie szkolenie wybierze kursant
  • Podstawy do sprawnej technicznie pracy
  • Bazę do rozwijania swojego projektu i talentu.,

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych, jak również online. Jesteśmy elastyczni terminowo - szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze pozostałe kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka 603377273
g.sobotka@grandkom.pl
Facebook