Artefakty w Corel DRAW

Pojęcie "artefakt" brzmi tutaj abstrakcyjnie i raczej kojarzy się z grami fantasy i medalionami niż z grafiką komputerową? W pewnym sensie prawidłowo. Artefakty w Corel DRAW to pozostałości, stare elementy w projekcie. Jednak o bardzo specyficznym pochodzeniu i banalne do usunięcia. Grafika do dzisiejszego artykułu obrazuje nasz ostatni przypadek w biurze projektowym. Zapraszamy do lektury.

Artefakty w Corel DRAW - przyczyna i rozwiązanie

Artefakt, czyli coś starego, pozostałość, zwykle kojarzący się z czymś wartościowym. Artefakty w Corel DRAW z reguły nie są wartościowe, w najlepszym przypadku nie przeszkadzają. Natomiast z pewnością nie pomagają przy pracy. Na sąsiedniej ilustracji widnieje kilka pionowych, białych linii między projektowanymi literami fontu. To są włąśnie artefakty w Corel DRAW i są wynikiem braku odświerzenie ekranu naczas.

Takie elementy nie stanowią problemu, znikają samoczynnie lub po wykonaniu jednej, czy też kilku czynności z podanych rozwiązań. Obiekty nie widnieją w menadżerze obiektów mimo, ze widać je w projekcie na przestrzeni roboczej. Nie da się ich również zaznaczyć, usunąć ręcznie ani zmodyfikować.

PAMIĘTAJ:
Zanim zasotsujesz któekolwiek z rozwiązań ZAPISZ PROJEKT.

Artefakty w Corel DRAW

PRZYCZYNA

  • błąd programu lub systemu operacyjnego
  • niedostatek pamięci
  • mało wydajna karta graficzna

ROZWIĄZANIA

  • Zwiń i rozwiń program
  • odśwież monitor
  • zamknij i otówrz projekt
  • Zamknij i otwórz program Corel DRAW
  • Zamknij system operacyjny, odczekaj 20 sekun iuruchom system, a następnie otwórz projekt.

Kursy organizujemy w Warszawie i innych dużych miastach Polski, w naszej siedzibie, u klienta, lub we wcześniej uzgodnionej lokalizacji. Dla grup, kursantów indywidualnych, jak również online. Jesteśmy elastyczni terminowo - szkolimy w tygodniu, w weekendy i popołudniami.

Oferujemy również pomoc techniczną, na miejscu u klienta,
po dostarczeniu nam sprzętu lub online.

Polecamy nasze pozostałe kursy:

Kontakt:

Grzegorz Sobótka 603377273
g.sobotka@grandkom.pl
Facebook